Рукометаши Војводине освоили су Супер Куп Србије шести пут у клупској историји. Актуелни шампиони савладали су Динамо 25:23 (13:16) у Мионици.

ВОЈВОДИНА- ДИНАМО 25:23 (13:16)
Мионица
ВОЈВОДИНА: Овчина, Милић, Мирковић, Прибак 4, Илић 6(2), Медурић 1. Перовић, Ратковић 2, Продановић 1, Томић, Станковић 2, Николић 4, Веркић, Милашевић 1, Вучковић, Сретеновић 4
ДИНАМО: Милошевић 6(3), Павловић, Буњевчевић, Шотић 1, Димитријевић 5, Савић 1, Јездимировић, Златановић, Дистол 1, Миленковић 2, Баруџић 2, Голубовић, Костадиновић 3 (1), Вучковић 2, Радовановић, Митровић
СЕМАФОР:  0:2 (5.) 4:3 (10.) 6:4 (15.) 6:7 (18.) 9:11 (23.) 13:16 (29.) 16:17 (35.) 17:20 (39.) 20:20 (45.) 22:21 (49.) 24:22 (56.)

Распуцани Иван Димитријевић у нападу предвођеним искусним бившим српским репрезентативцем, Урошем Митровићем, као и расположени Дејан Златановић између статива, били су довољни за предност Панчеваца у првом полувремену.

Извукао је тренер Војводине, Борис Ројевић, свог „џокера“, Стефана Илића, који је са пар голова на старту другог полувремена уз сјајног Светислава Веркића на голу (одбранио три седмерца) до 45. минута вратио свој тим у резултатски егал – 20:20, када је клупа Динама затражила тајм-аут.

До првог вођства после 6:5, Новосађани су стигли голом Немање Ратковића после контре – 22:21 у 49. минуту. После велике борбе у неизвесној завршници, Страхиња Станковић погађа за 25:23 на минут и по пре краја.

После тајм-аута свог тима Вељко Милошевић не успева да савлада Светислава Веркића, што је ставило и тачку на питање о освајачу Супер Купа Србије.

Тренер Динама Аким Комненић:

– Све честитке мојим момцима, дали смо све од себе у овом тренутку. Показали смо да можемо да се носимо, СИгуран сам да ће бити занимљиво првенство и да није сигуран у освајању наредна два трофеја. Честитам мом пријатељу Борису и видимо се у првенству.

Тренер Војводине Борис Ројевић:

– Динамо има одличну екипу, има асове Вучковића, Митровића. Они су класа. У првом полувремену нисмо постојали на терену. Статистика говори све. Одбрана је била боља у другом полувремену. Био је велики притисак на нас да освојимо трофеј и играли смо у грчу. Биће интересантнија сезона него претходна.